Oudejaars/oliebollen vissen, zondag 22 december 2024, wateren rondom Buitenpost.
Rond een uurtje of tien verzamelden 11 Hunzepalmer vliegvissers zich bij de carpoolplaats ter hoogte van het Chinees Restaurant te Buitenpost. Het weer was prima, al hoe wel erbij de start er even een fikse hagelbui kwam die gelukkig heel kort was. Na die bui gingen we opzoek naar ruisvoorn, brasem, baarsjes, voorn en snoek onder de bezielende leiding van onze lokale gids, tevens lid, Sietze Dijkstra.
Henk Visser was de eerste die met een zelf gebonden zeeforelstreamer (Sandeel), die hij dit jaar had gebonden tijdens de Noordelijke Binddag te Beilen, een mooi klein snoekje ving die goed weerstand bood.

Gelukkig was het water niet donkerbruin. Sommigen hadden wel een paar keer aanbeten, maar daar bleef het bij. Harald Sluiman had meer geluk, hij had in totaal 13 vissen gevangen, het meest baarsjes, 9 stuks en 4 voorns.
Intussen kwam een groepje vliegvissers bij het einde van de eerste waterpartij ter hoogte van de weg Kranswier, waar Robin de Vries een mooie snoek ving.

Nadat de snoek weer werd teruggezet, ving Robin weer een snoek, niet de zelfde maar iets kleiner. Zo zie je maar twee snoeken dicht bij elkaar in het zelfde water liggend onder de donkerpaarse struik, wachtend op een prooi.
Na twee en een half uur was het tijd voor koffie met heerlijke oliebollen en chocolademelk met slagroom en Vegter’s Rolletjes en dat ging er best in.



Aangezien het weer er niet beter op werd, werd besloten om te stoppen met vissen. Een ieder werd bedankt voor zijn aanwezigheid door de voorzitter. Bert Dries werd bedankt voor de heerlijke versnapering en men wenste elkaar fijne feestdagen en een gezond 2025 toe.
Foeke Visser
Mooi stukje Foeke. Het was een leuke bijeenkomst!
zeker gezellig weer en er is wat gevangen ondanks de toch lastige omstandigheden.
Leuk stukje en gelijk weer een beetje inspiratie om weer eens vaker de vlieg hengel mee te nemen.
Dat zijn verheugende berichten Bram